Perhehoitoliiton jäsenyhdistykset

Etelä-Karjalan Perhehoitajat ry

Pj. Niina Pekonen, Tuuliankatu 18, 53400 Lappeenranta,
p. 050 331 9459, niina.pekonen@saunalahti.fi
Siht. Ulla Manninen, Koivistontie 31, 55320 Rauha
p. 050 547 6893, ulla.manninen@elisanet.fi

Tied. Marjut Kari, Juusteninkatu 28, 53400 Lappeenranta,
p. 040 552 1658, marjut.kari@kolumbus.fi


Etelä-Pohjanmaan Perhehoitajat ry
Pj.  Minna Savioja, Tervapata 21, 60200 Seinäjoki
p. 040 569 1525, minna.savioja@netikka.fi
Siht./tied. Eija Ylä-Liedenpohja, Arvonjuntu 7, 63300 Alavus
p. 040 512 7027, ylaliedenpohja@gmail.com


Etelä-Savon Perhehoitajat ry
Pj. Kimmo Hällback, Väliahontie 11, 52700 Mäntyharju

p. 0400 546 674, esavonperhehoitajat@gmail.com
Siht. Kati Tiilikainen-Kinanen, Ristiina

p. 044 308 9699, katinkanposti@gmail.com


Helsingin psykiatriset perhehoitajat ry - Helsingfors psykiatriska familjevårdare
Pj. Margareta Bergman-Peltonen, Impaksentie 51, 04130 Sipoo, p. 050 593 2824, linabarlund@icloud.com

Siht. Cecilia Granqvist, Peltolagränden 21, 06530 Kerkkoo
p. 040 550 8863

Hämeen Perhehoitajat ry

Pj. Tuija Näppinen, Toijalantie 259, 31700 Urjala as.,
p. 044 203 7776, tuijasiskomarjatta@hotmail.com

Siht. Taru Koivusaari, Säynävätie 2, 13300 Hämeenlinna,
p. 044 545 4000,  taru.koivusaari@gmail.com

Tied. Tuire Widèn, hameen.perhehoitajat@gmail.com


Kainuun Perhehoitajat ry

Pj. Tommi Tuominen, p. 050 599 5533, tuominentommi@msn.com

Siht. /Tied. Kirsi Kortelainen, p. 044 288 5495, kainuun.perhehoitajatry@gmail.com kirsikortelainen@luukku.com


Keski-Pohjanmaan Perhehoitajat ry
Pj. Sami Hovila, p. 0500 761 148,  sami.hovila@puzzle.fi
Siht. Päivi Pyykkönen, Vanhatie 14 A, 68240 Ala-Viirre
p. 040 529 4929, paivi.pyykkonen@netti.fi


Keski-Suomen Perhehoitajat ry
Pj. Ilkka Leistén, Louhentie 4, 41520 Hankasalmi
p. 045 264 9094, perhekoti.leisten@gmail.com
Siht. Reija Leistén, Louhentie 4, 41520 Hankasalmi
p. 044 589 7081, ksperhehoitaja@gmail.com


Keski-Suomen Sijaisvanhemmat ry
Pj. Mikko Tourunen, p. 050 313 7735,

mikko.tourunen@gmail.com

Siht. Marja Kolari, kssijaisvanhemmat@gmail.com
Jäsensiht. Anne Vilén, anne.vilen@hotmail.com


Kymenlaakson Perhehoitajat ry

Pj. Johanna Hiukka, Haapatie 15, 49460 Hamina, puh. 040 177 1811, tiinahiukka1@gmail.com

Siht. Pirjo Venäläinen, p. 050 342 4135,

pirjo.a.venalainen@luukku.com, kymenlaakson.perhehoitajat@perhehoitoliitto.fi

Tied. ja jäsenasiat Seija Uutela, p. 040 577 3703, seija.uutela@hotmail.com


Lapin Perhehoitajat ry

Pj.  Kaisu Vyörykkä, p. 050 412 9343, kaisuvyo@gmail.com

Siht. ja jäsenasiat Maarit Patokoski, p. 040 541 0603, lapinperhehoitajat@gmail.com

Oulun Seudun Perhehoitajat ry
Pj. Pasi Orava, Kultapiiskutie 11, 90580 Oulu
p. 050 485 5226, ossvry@gmail.com, pasi.orava@vuokranantajat.fi
Siht. Sauli Komulainen, Heusalankuja 4, 90800 Oulu
p. 045 657 6888, sauli.komulainen@are.fi


Pirkanmaan Perhehoitajat ry

Pj. Sari Kiviranta, p. 050 348 0938, sarikivi@hotmail.com
Siht. Johanna Joutsenlahti, Sääksjärventie 26, 33880 Lempäälä
p. 040 554 1241, pirkanmaan.perhehoitajat@gmail.com


Pohjois-Karjalan Perhehoitajat ry

Pj. Jaana Silvennoinen, Suonrannatie 396, 82220 Niittylahti, p. 0500 969 573, jaana.a.silvennoinen@gmail.com

Siht. Marjatta Kolehmainen, Haarajärventie 179, 82600 Tohmajärvi, p. 050 571 3637, pohjois-karjalan.perhehoitajat@perhehoitoliitto.fi


Pohjois-Savon Perhehoitajat ry (ent. Kuopion Seudun Perhehoitajat ry)
Pj. Hanne Vepsäläinen, p. 044 574 2944,

hanne.vepsalainen@hotmail.fi

Siht. Marika Karjalainen, p. 050 3683 987, kuopionseudunperhehoitajat@gmail.com,
karjalainen723@gmail.com


Päijät-Hämeen Sijaisvanhemmat ry
Pj. Satu Rekola-Muhonen, Okeroistentie 38, 15800 Lahti

p. 040 555 2476, satu.rekola-muhonen@luukku.com

Siht. Jenny Lindström, p. 040 966 2338, jenny.lindstrom@phnet.fi


Satakunnan Perhehoitajat ry
Pj. Johanna Nieminen, Myllytie 14, 29100 Luvia,

jonneli@suomi24.fi

Siht. Aija Dunder, p. 044 764 3819, aija.dunder@suomi24.fi


Satakunnan Sijaisvanhemmat ry
Pj. Heli Aholainen, Vesiniityntie 206,  32730  Sastamala

p. 040 571 5061, heli.aholainen@gmail.com
Siht. Minna Luoma, minna.luoma@luukku.com

Jäsenas. ja tied. Taina Malmivuori, taina.malmivuori@sataedu.fi


Uudenmaan Sijaisperheet ry - Nylands fosterfamiljer rf

Pj. Satu Taiveaho, Leppärannankuja 16, 04370 Rusutjärvi

p. 050 411 2060, satu.taiveaho@gmail.com

Siht. Leena Kallio, leenakallio5@gmail.com

Jäsenas. Tapani Mikkilä, p. 050 447 3337, mikkila.tapani@gmail.com

Tied. Anita Grönlund, p. 050 338 3965
ani.gronlund@gmail.com

Varsinais-Suomen Perhehoitajat ry
Pj. Timo Aaltonen, Peltomännyntie 16, 21840 Karinainen

timo@aaltoset.com, p. 0400 689 911

Siht. Eeva-Liisa Toivonen, eeva-liisa.toivonen@perhehoitajat.com
Tied. Sami Kuusisto, Annankuja 8, 21380 Aura
p. 040 844 8204, sami.kuusisto@perhehoitajat.com


Varsinais-Suomen Sijoituslasten Vanhemmat ry (SILAVA)
Pj. Arto Takala, Inkereentie 220, 24280 Salo
p. 040 730 2316, arto.takala@luukku.com
Siht. Kerstin Paananen, Liekotie 7 as 1, 21500 Piikkiö

p. (02) 479 6254, 050 554 6114, kerstin.paananen@turku.fi

Tied. Jaakko Pallaskorpi, p. 050 548 2684, jaakko@aitocsavon.com