Perhehoitoliiton jäsenyhdistykset

Etelä-Karjalan Perhehoitajat ry

Pj. Niina Pekonen, Tuuliankatu 18, 53400 Lappeenranta,
p. 050 331 9459, niina.pekonen@saunalahti.fi
Siht. Ulla Manninen, Koivistontie 31, 55320 Rauha
p. 050 547 6893, ulla.manninen@elisanet.fi

Tied. Marjut Kari, Juusteninkatu 28, 53400 Lappeenranta,
p. 040 552 1658, marjut.kari@kolumbus.fi


Etelä-Pohjanmaan Perhehoitajat ry
Pj.  Minna Savioja, Tervapata 21, 60200 Seinäjoki
p. 040 569 1525, minna.k.savioja@gmail.com
Siht./tied. Eija Ylä-Liedenpohja, Arvonjuntu 7, 63300 Alavus
p. 040 512 7027, ylaliedenpohja@gmail.com


Etelä-Savon Perhehoitajat ry
Pj. Kimmo Hällback, Väliahontie 11, 52700 Mäntyharju

p. 0400 546 674, esavonperhehoitajat@gmail.com
Siht. Kati Tiilikainen-Kinanen, Ristiina

p. 044 308 9699, katinkanposti@gmail.com


Helsingin psykiatriset perhehoitajat ry - Helsingfors psykiatriska familjevårdare
Pj. Margareta Bergman-Peltonen, Impaksentie 51, 04130 Sipoo, p. 050 593 2824, linabarlund@icloud.com

Siht. Cecilia Granqvist, Peltolagränden 21, 06530 Kerkkoo
p. 040 550 8863

Hämeen Perhehoitajat ry

Pj. Tuija Näppinen, Toijalantie 259, 31700 Urjala as.,
p. 044 203 7776, tuijasiskomarjatta@hotmail.com

Siht. Taru Koivusaari, Säynävätie 2, 13300 Hämeenlinna,
p. 044 545 4000,  taru.koivusaari@gmail.com

Tied. Tuire Widèn, hameen.perhehoitajat@gmail.com


Kainuun Perhehoitajat ry

Pj. Tommi Tuominen, p. 050 599 5533, tuominentommi@msn.com

Siht. /Tied. Kirsi Kortelainen, p. 044 288 5495, kainuun.perhehoitajatry@gmail.com kirsikortelainen@luukku.com


Keski-Pohjanmaan Perhehoitajat ry
Pj. Sami Hovila, p. 0500 761 148,  sami.hovila@puzzle.fi
Siht. Päivi Pyykkönen, Vanhatie 14 A, 68240 Ala-Viirre
p. 040 529 4929, paivi.pyykkonen@netti.fi


Keski-Suomen Perhehoitajat ry
Pj. Ilkka Leistén, Louhentie 4, 41520 Hankasalmi
p. 045 264 9094, perhekoti.leisten@gmail.com
Siht. Reija Leistén, Louhentie 4, 41520 Hankasalmi
p. 044 589 7081, ksperhehoitaja@gmail.com


Keski-Suomen Sijaisvanhemmat ry
Pj. Mikko Tourunen, p. 050 313 7735,

mikko.tourunen@gmail.com

Siht. Paula Mantila, kssijaisvanhemmat@gmail.com
Jäsensiht. Anne Vilén, 

anne.vilen@hotmail.com


Kymenlaakson Perhehoitajat ry

Pj. Minna Ahokas, ahokas.minna@gmail.com

Siht. ja tied. Saara Leiri, saara.leiri@gmail.com,

kymenlaakson.perhehoitajat@perhehoitoliitto.fi

Jäsenasiat Seija Uutela, p. 040 577 3703, seija.uutela@hotmail.com


Lapin Perhehoitajat ry

Pj.  Kaisu Vyörykkä, p. 050 412 9343, kaisuvyo@gmail.com

Siht. ja jäsenasiat Maarit Patokoski, p. 040 541 0603, lapinperhehoitajat@gmail.com

Oulun Seudun Perhehoitajat ry
Pj. Laura Kämäräinen, Rentolantie 12, 90440 Kempele, laura.henni.kamarainen@gmail.com, ossvry@gmail.com
Siht. Susanna Kisner, Hevosmiehentie 15, 90420 Oulu, susannakisner@gmail.com


Pirkanmaan Perhehoitajat ry

Pj. Sari Kiviranta, p. 050 348 0938, sarikivi@hotmail.com
Siht. Johanna Joutsenlahti, Sääksjärventie 26, 33880 Lempäälä
p. 040 554 1241, pirkanmaan.perhehoitajat@gmail.com


Pohjois-Karjalan Perhehoitajat ry

Pj. Jaana Silvennoinen, Suonrannatie 396, 82220 Niittylahti, p. 0500 969 573, jaana.a.silvennoinen@gmail.com

Siht. Marjatta Kolehmainen, Haarajärventie 179, 82600 Tohmajärvi, p. 050 571 3637, pohjois-karjalan.perhehoitajat@perhehoitoliitto.fi


Pohjois-Savon Perhehoitajat ry
Pj. Merja Mikkonen, p. 050 356 8835

merja.kannassalo@outlook.com


Päijät-Hämeen Sijaisvanhemmat ry
Pj. Satu Rekola-Muhonen, Okeroistentie 38, 15800 Lahti

p. 040 555 2476, satu.rekola-muhonen@luukku.com

Siht. Jenny Lindström, p. 040 966 2338, jenny.lindstrom@phnet.fi


Satakunnan Perhehoitajat ry
Pj. Johanna Nieminen, Myllytie 14, 29100 Luvia,

jonneli@suomi24.fi

Siht. Aija Dunder, p. 044 764 3819, aija.dunder@suomi24.fi


Satakunnan Sijaisvanhemmat ry
Pj. Heli Aholainen, Vesiniityntie 206,  32730  Sastamala

p. 040 571 5061, heli.aholainen@gmail.com
Siht. Minna Luoma, minna.luoma@luukku.com

Jäsenas. Taina Malmivuori, taina.malmivuori@sataedu.fi

Tied. Maria Paiho-Vartiainen, maria.paiho-vartiainen@pienetihmeet.com      


Uudenmaan sijaisperheet ry - Nylands fosterfamiljer rf

Pj. Laura Serkosalo, p. 044 563 6534, laura.serkosalo@gmail.com 

Siht. Leena Kallio, leenakallio5@gmail.com

Tied. Tapani Mikkilä, p. 050 447 3337
mikkila.tapani@gmail.com


Varsinais-Suomen Perhehoitajat ry

Pj. Timo Aaltonen, Peltomännyntie 16, 21840 Karinainen

timo@aaltoset.com, p. 0400 689 911

Siht. Eeva-Liisa Toivonen, eeva-liisa.toivonen@perhehoitajat.com
Tied. Sami Kuusisto, Annankuja 8, 21380 Aura
p. 040 844 8204, sami.kuusisto@perhehoitajat.com


Varsinais-Suomen Sijoituslasten Vanhemmat ry (SILAVA)
Pj. Arto Takala, p. 040 730 2316, arto.takala@luukku.com
Siht. Minna Lassila, p. 040 733 4653, minna.kiuru@dnainternet.net

Tied. Petra Hellman, p. 040 593 1651, hellmanpetra20@gmail.com


Tämä sivusto käyttää evästeitä sivuston käyttöä koskevien tietojen keräämiseksi. Kun käytät tätä sivustoa, hyväksyt evästeiden käytön.
Sulje

Evästekäytännöt

Tätä sivustoa käyttämällä hyväksyt, että voimme asettaa evästeitä tietokoneellesi tai mobiililaitteeseesi.

1. Mitä evästeet ovat?

Evästeet ovat pieniä datatiedostoja, jotka siirtyvät tietokoneellesi, kun otat yhteyden johonkin verkkosivustoon. Evästeet tallentuvat selaimen käyttämien tiedostojen yhteyteen.

Lisätietoa evästeistä saat sivulta www.aboutcookies.org.

2. Miksi evästeitä käytetään?

Evästeet tunnistavat tietokoneesi, kun tulet sivustolle uudelleen. Ne muistavat myös sivustolla aikaisemmin tekemäsi valinnat ja parantavat siten sivuston käyttökokemusta. Evästeiden avulla pystyy esimerkiksi tunnistamaan käyttäjän laitteet sekä mukauttamaan mahdollisia mainoksia sivuilla sekä mahdollisissa muissa palveluissa.

3. Mitä evästeitä käytetään?

Jotkin evästeet ovat sivustomme teknisen toiminnan ja käytön vuoksi välttämättömiä. Nämä evästeet eivät kerää käyttäjästä tietoa, jota voitaisiin hyödyntää markkinoinnissa tai muistamaan käyttäjän valitsemia sivustoja.

Suorituskykyä mittaavat evästeemme keräävät tietoa siitä, miten käyttäjät käyttävät verkkosivujamme (esim. eniten käytetyt sivut, mahdolliset virheviestit). Nämä evästeet eivät kerää käyttäjistä tunnistettavia tietoja, vaan ne ovat anonyymejä ja niitä käytetään ainoastaan parantamaan nettisivujen toimivuutta.

Sivuilla olevat kolmansien osapuolten liitännäispalvelut (esim. mainokset, YouTube-videot, Google-tilastointi tai Facebook-liitännäiset) saattavat tallentaa käyttäjän tunnistamiseen käytettävää tietoa, mihin emme valitettavasti voi vaikuttaa. Jos haluat estää niitä seuraamasta liikkumistasi verkossa, voit kytkeä ns. kolmannen osapuolen evästeet pois käytöstä selaimesi asetuksista. Ohjeet löydät selaimesi ohjesivuilta.

Sivuillamme saattaa olla myös painikkeita, jotka helpottavat sisällön jakamista eri verkkoviestintäympäristöihin ja sosiaaliseen mediaan. Jos käytät näitä painikkeita, valitsemaltasi palvelulta voidaan asettaa eväste päätelaitteellesi. Nämä evästeet eivät ole hallinnassamme. Lisätietoja kolmannen osapuolen evästeiden käytöstä saat kyseisen osapuolen verkkosivulta.

4. Evästeiden hallinta ja estäminen

Jos et halua vastaanottaa evästeitä, voit muuttaa Internet-selaimesi asetuksia niin, että saat ilmoituksen aina kun evästeitä ollaan lähettämässä tietokoneellesi. Vaihtoehtoisesti voit estää evästeiden käytön kokonaan. Evästeiden käyttöä voi rajoittaa tai sen voi estää Internet-selaimen kautta (katso tarkemmat tiedot selaimen ohjeista).

Jos estät evästeiden tallennuksen tai poistat ne käytöstä, jotkin verkkosivujemme toiminnoista eivät välttämättä toimi oikein.

Sulje